Czy to pasuje również do tego miasta?

Jeśli macie ciekawe informacje o odbywających się imprezach i wydarzeniach ? piszcie co, gdzie, kiedy. Dzielcie się swoimi pasjami i sposobami spędzania wolnego czasu w powiecie.

Moderator: admin

Czy to pasuje również do tego miasta?

Postprzez cube So mar 16, 2013 9:08 pm

Cytuję ...

Każda inność jest napiętnowana, jeśli masz inny styl niż reszta tego małego świata, to na pewno nie pochodzisz stąd, dozwolone są standardy, jasno określone style i nic więcej. Jeśli sądzisz że można coś tu osiągnąć … nie tak nie myślisz ale przykładem wielu tuż po maturze wyruszasz w świat. Albo jest to świat innego miasta, albo kraju. Ci którzy zostają nie potrafią robić nic ponad podstawowe umiejętności. Jedzą, chodzą do szkoły lub pracy i czekają na piątek aby się napić. Szczytem marzeń są wakacje w Egipcie i własny kąt, na który jednak nie ma pomysłu jak zarobić.
Ludzie myślący inaczej, chcący czegoś więcej są marginesem. Nie pijący taniego piwa są outsiderami, bo kto to widział znać się na markach alkoholi i jeszcze preferować wino czy whisky. Nie to miejsce. Tak, to nie Warszawa, Kraków, ani nawet Tarnowskie Góry …
Wysoka kultura nie istnieje, chociaż lokalne ośrodki coś tam robią, coś organizują to odzew jest co najmniej średni. No bo kto to widział żeby z przyjaciółmi spotkać się na mieście, wyjść razem na koncert, zabrać dzieci do parku albo na deser. Jazda do domu.
Dom, ostoja, miejsce nienaruszalne przez zło tego świata stało się klatką, mentalną klatką z której nikt nie chce wychodzić. Bo i po co. Mam telewizor, ciepły obiadek, piwo w lodówce, po co komu więcej?
Jadę raz na jakiś czas do większego miasta, pójdę do galerii kupię sobie ciuch i zaszpanuję, tylko czym? Przecież nie kupię nic ciekawego, nic wyjątkowego, bo koleżanki chodzą w rurkach, nie mogę być inna. I tak zamyka się kolejny butik z nietuzinkową odzieżą, galeria z ręcznie robionymi drobiazgami, jakaś kawiarnia upada, jakiś wyjątkowy sklep się zamyka, ludzie tracą pracę i otwiera się kolejna biedronka. Koło życia?
Nasz świat jest w naszych rękach, jeśli jadę kilkanaście kilometrów żeby mieć coś z większej trochę wiochy to niech nie dziwi mnie widok wyludnionych ulic. Jeśli nie chcę spotkać się ze znajomymi na mieście, wolę napisać wiadomość, usiąść przed telewizorem, to niech nie dziwi mnie że więzi się tracą. I w końcu jeśli mi się nie chce, nic mi się nie chcę, to innym też nie będzie się chciało wyjść mi naprzeciw. Wszystko zaczyna się od siebie. Kiedy ja się zmienię, zmieni się świat w którym żyję.
cube

Powrót do Imprezy ? co gdzie kiedy? Hobby i wolny czas